Jídelna - informace


Úhrada stravného je formou inkasa. Za stravné nepřijímáme hotovost. 

Cena obědů od 1. 9. 2022

Informace pro rodiče dětí MŠ

V případě nemoci bude dítě odhlášeno automaticky, pokud ho rodiče omluví v MŠ. Nárok na oběd mají děti pouze první den nemoci a to do vlastního jídlonosiče. Přihlášky a odhlášky obědů je nutno hlásit do 7:30 hodin. Vše lze provést přes internet www.strava.cz , číslo zařízení 11107.  Pokud je dítě přítomno v MŠ, musí se stravovat vždy!

Informace pro rodiče žáků ZŠ

V případě nemoci bude dítě odhlášeno automaticky, pokud ho rodiče omluví ve škole. Nárok na oběd mají žáci pouze první den nemoci a to do vlastního jídlonosiče. Přihlášky a odhlášky obědů je nutno hlásit do 7:30 hodin. Vše lze provést přes internet www.strava.cz , číslo zařízení 11107.

Co by měli rodiče vědět o školním stravování

Jak se vaří

Zásady pro sestavování jídelního lístku a přípravu jídel

Jídelníček je sestavován v souladu s požadavky na plnění spotřebního koše, který je součástí vyhlášky o školním stravování. Pomůckou přim jeho sestavování je také dokument Nutriční doporučení MZ ke spotřebnímu koši ze dne 1.9.2015.

K vaření jsou používány denně čerstvé suroviny, preferujeme místní dodavatele.

Polévky

Polévky se připravují ze základního vývaru z čerstvého masa a kořenové zeleniny. Vzhledem k plnění spotřebního koše a nutričního doporučení zařazujeme častěji zeleninové a luštěninové polévky.

Hlavní jídla

Pro přípravu hlavních jídel používáme pouze kvalitní chlazené maso vepřové, hovězí, kuřecí a krůtí, 2× do měsíce vaříme různé druhy mořských ryb. 2× měsíčně zařazujeme sladký pokrm a každý týden bezmasé jídlo (zeleninové, luštěninové).

Přílohy

K hlavním jídlům zařazujeme různé druhy příloh v souladu s plněním SK a ND - brambory, bramborovou kaši, brambory šťouchané, vídeňský bramborový salát, dále obiloviny - rýži, bulgur, kuskus, tarhoňu, těstoviny, houskové a bramborové knedlíky.

Doplňky a nápoje

Děti dostávají denně dle skladby jídelníčku a finančních možností čerstvé zeleninové saláty a ovoce, popř. kompoty a saláty sterilované. Minimálně 2× do měsíce zařazujeme mléčný výrobek - tvarohový krém nebo jogurt, též cereální tyčinku nebo ovocné pyré.

Jako nápoje jsou podávány sypané ovocné, černé nebo zelené čaje s příchutí, ovocné sirupy nebo koncentráty bez konzervantů, kakao, bílá káva, mléko.

Svačinky pro děti MŠ

Ke svačinkám jsou podávány různé druhy čerstvého pečiva a chleba s rozmanitými pomazánkami a čerstvou zeleninou nebo ovocem. Též obilninové kaše jako pohanková, vločková, krupicová, jahelná, rýžová, dále pudinky, jogurty a tvarohové krémy a ovocné pyré. Denně dostávají 1 mléčný nápoj.